Kui panna Martin Müürsepp paari Tanel Teiniga ja saata nad laia maailma võite koguma, siis kaugele nad jõuaks? Mida suudaksid paarismängus jalgpallurid, näiteks Andres Oper ja Andrei Stepanov? Või käsipallurid Riho-Bruno Bramanis ja Martin Noodla? Keegi ei tea. Ei oska ette kujutadagi. Ei pea võimalikukski, kirjutab Postimees.

Neil aladel paarismänguvõistlusi ei korraldata. Jalgpallurid ja käsipallurid teevad vähendatud koosseisus trikke rannaliival, korvpallurid tänaval, kuid kaks kahe vastu võistlemist pole proovitud. Kahjuks. Väikeriikidel oleks see ainus võimalus maailmas läbi lüüa. On palju reaalsem leida paar kõrgeklassilist mängijat kui panna kokku täiskoosseis.

Võrkpallis on paarismänguga tegeldud mõnikümmend aastat, see kuulub 1996. aastast olümpiakavva. Eestlastest jõudsid maailma paremate lähedale kõigepealt Vardo Tikas ja Margus Niinemägi, üheksakümnendatel Avo Keel ja Kaido Kreen. Praegu tipus olevad Kristjan Kais ja Rivo Vesik on ületanud kõikide koduste eelkäijate saavutused. Rannavolle tõendab veel kord, et eestlastele sobivad hästi mitmekülgset ettevalmistust eeldavad spordialad, kus vajakajäämised füüsises saab edukalt korvata muude oskustega.

Loe edasi Postimehest