Kolmandat korda järjest Melbourne’is triumfeerinud Novak Djokovic (Serbia) alistas finaalis Andy Murray (Suurbritannia) 6 : 7, 7 : 6, 6 : 3, 6 : 2, ühtlasi tõestasid kaks 25-aastast sõpra, et järjest enam näib, et nendest on sirgumas esipaar. Järgmine suurturniir Pariisis peaks andma lõpliku vastuse, kas Rafael Nadal (Hispaania) suudab tuhast tõusta. Ja mis on veel peidus 35. korda järjest slämmidel kaheksa sekka jõudnud Roger Federeris (Šveits).

„Kahtlemata on Australian Open minu lemmik suure slämmi turniir,” kirjeldas Djokovic Eurospordile võistlust, mille ta esimest korda võitis viie aasta eest. „Ühtlasi soovin tänada Andyt, kellega olen kahel viimasel aastal kõvasti madistanud,” lisas ta. Murrayle seevastu pole aasta esimene suurturniir palju rõõmu pakkunud. Kolm korda on ta finaali jõudnud ja iga kord kaotajana koju läinud. Kaks korda on ta alla jäänud Djokovicile ja korra Federerile.

Naiste finaalis alistas maailma esireket Viktoria Azarenka (Valgevene) Li Na (Hiina) 4 : 6, 6 : 4, 6 : 3. Suursaavutusega said hakkama vennad Mike ja Bob Bryan (USA), kes võitsid paarismängus 13. suurturniiri tiitli.