Maailm vaatab rahutult Põhja-Korea ja USA vahelist pingete kruvimist. Hiina on traditsiooniliselt olnud Põhja-Korea üks väheseid toetajaid. Kas Hiina tunneb praegu muret Korea poolsaarel toimuva pärast, pingete kuhjumise pärast või on oht pigem teoreetiline?

Hiina tunneb kindlasti muret Korea poolsaarel toimuva pärast. See on Hiina jaoks praegu suurim julgeolekuprobleem. Hiina on valmis pingutama sõjalise lahenduse vältimise nimel ja nende huvi on edasise eskaleerumise peatamine.

Aastatel 2003–2008 toimusid kuuepoolsed läbirääkimised, olukord oli kontrolli all ja Põhja-Korea tuumaprogramm ei jätkunud. Paraku läbirääkimised nurjusid, kuid Hiina arvates oleks vaja need uuesti alustada. Välisminister Wang Yi reedel edastatud sõnum oli ühene: Põhja-Korea tuleb saada läbirääkimiste laua taha, et vältida sõjalist lahendust.

Kümme päeva tagasi toimus Hiina presidendi Xi Jinpingi visiit USA-sse. Sealt jäi kõlama, et ehkki tegu on pakilise teemaga, lahendatakse see rahumeelselt ehk mitte sõjalisi vahendeid kasutades – nii vähemalt kommenteeris seda pärast kohtumist USA välisminister Rex Tillerson.