Delfi Briifing arutleb täna riigieelarve ja täpsemalt riigieelarvestrateegia üle. Eelmise nädala kolmapäeval jõudis valitsus poliitilise kokkuleppeni, kuidas panna kokku järgmise nelja aasta eelarved. Üheks kõige põletavamaks teemaks valitsuses oli tervishoidu lisaraha toomine - ühelt poolt selle tõttu, et senise rahastusmudeli põhjal oleks haigekassa lähiaastatel üha suuremasse miinusesse jõudnud, teisalt aga ka konkreetsemalt selle tõttu, et tervishoiutöötajad ähvardasid otsuse puudumisel alustada streigiga.

Valitsuse riigieelarvestrateegia on pannud muretsema aga Eesti Panga selle tõttu, et lähema kolme aasta jooksul on eelarve planeeritud väikese defitsiidiga. Rahandusminister Sven Sester on öelnud, et eelnevate aastate strkutuurse ülejäägi arvelt tehakse nüüd vaid strateegilisi investeeringuid, kuid Eesti Pank näeb selles ohtu. Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik selgitab Delfi Briifingus täpsemalt, mille pärast muret tuntakse.

Delfi Briifing on uus saatesari ja podcast, kus anname ülevaateid Eestis ja maailmas hetkel olulistest teemadest. Kuulake podcasti siit lehelt, lisage endale Soundcloud'i keskkonna kaudu või tellige oma nutiseadmesse Delfi Briifing podcastina näiteks muusikaprogrammi iTunes kaudu.