Kalamees tunneb omasuguse poolelt sõnalt ära, paar küsimust ja oled oma. Edasi pole vahet, kas räägime kalamehejuttu või kerib vestlus poliitikasse, ütleb tuntud spordihääl ja kirglik kalastaja Kalev Kruus.

 

Vahel tundub, et Kalev Kruus (37) on imemees. Sel nädalavahetusel kulmineerub Euroopa tugevaim klubikorvpalliturniir Euroliiga, millele lisab ladusa tekstiga vürtsi, soola ja pipart tõenäoliselt Eesti parim spordikommentaator Kruus (olgu siinkohal tervitatud ta kolleeg, ERR-i reportaažimeister Tarmo Tiisler).

Juuni alguses tipneb suure finaaliga jalgpalli Meistrite liiga, mida Kruusi ja ta kaaskommentaatori Toomas Vara jututa hästi ette ei kujuta. Läbi suve jätkub tuline vormel 1 võidusõitude sari. Augustist paistavad me korvpalli rahvuskoondiste mängud, mida loomulikult kommenteerib Kruus. Pole põhjust kahelda, et Kruusi talendi austajad, kes koguvad spordikommentaatori suust kukkunud värvikamaid kilde, saavad oma kogusse mõne mahlaka repliigi juurde. Aastas keskeltläbi 150–200 spordiülekannet kommenteeriv Kruus tundub olevat raugematu energiaga. Eriti kui lisada, et viimasel paaril aastal harjutab ta usinalt triatloni: läheb varahommikul kas paaritunnisele rattaringile, teeb tunnike jooksu või ujub mõned kilomeetrid.

Spordi asemel räägime seekord põhiliselt kalastamisest, sest Kalev on aastaid teinud muhedat saadet „Kalamehejutud”, mis on hinnatud spordihääle ja ta kaaslased viinud kaugetele-põnevatele kalavetele – Ameerikasse, Iirimaale, Venemaale Siberisse.