Ei ole midagi teha, tuleb tunnistada, et „Aktuaalse kaamera” uudislõiku kohmakat inglise keelt rääkivatest ministritest oli päris raske vaadata. Sellega ebamugavustunne aga ei piirdunud. Nii mõnigi kommentaator tegi kehva keeleoskuse üle esialgu üsna tabava nalja, aga väga ruttu läks tümitamine üle piiri. Jälle võeti ette teema, kus sai ohutult sõna sekka öelda ja kedagi hukka mõista.

Midagi enneolematut ühes mitte kõige säravama keeleoskusega silma torkavas ministris aga pole. Näiteks Hispaania peaminister Mariano Rajoy on kuulus selle poolest, et keeldub selgesõnaliselt ingliskeelsetele küsimustele vastamast. Keeldumisi on esitanud küll inglise keeles, aga sellises lihtsamas. Selliseid poliitikuid on maailmas teisigi.

Loodetavasti suudavad ministrid võtta juhtunut õppetunnina sellest, et tasub end paremini ette valmistada. Kasulikum on ehmatusest hoolimata mitte ainult ingliskeelsete sõnade lihvimisse kinni jääda, vaid ikka rohkem sõnumi sisule keskenduda. Viimase asjus tasub värskelt ametisse astunud ministritel ilmselt kogenud nõunikke usaldada.