Jõulupühad on selleks aastaks möödas ja ees ootab aastavahetus. Detsember on paljudele lemmikloomadele ja nende omanikele stressirohke olnud. Jõulueelse ärevuse kõrval on melu saatnud ka aasta lõppu kuulutavad ähvardavad ilutulestikupaugud, mis hirmutavad paljusid lemmikloomi. Tavapärane rutiin on pea peale pööratud ja sellega on kõigil neljajalgsetel keeruline toime tulla.

Ka aasta viimane LP lemmikloomarubriik kulgeb pühade meeleolus. Juttu tuleb paugukartusest, millest nii mõnelgi lemmikloomal on välja kujunenud lausa mürafoobia. Uurime, kuidas sellist looma aidata ja mil moel oma lemmikut aastavahetusel paukude eest kaitsta.

Pühadeaeg on annetuste ja heategude aeg. Tallinnas elab suure südamega tüdruk, kes tegi koduta loomade aitamiseks märkimisväärse heateo. Temast inspireerituna tutvustame seekord lähemalt ka varjupaigaloomi ja uurime, mida koduta looma koju toomine endast kujutab.

Nautige aasta viimaseid päevi, aga ärge unustage oma neljajalgseid lemmikuid. Enne suurejoonelist ilutulestikku tasub oma lemmikloomad metsas matkates ära väsitada. Leia neile tegevust ka pingeliseks õhtupoolikuks ja loodetavasti kulgeb seekordne aastavahetus loomaomanikel muretult. Lemmikloom.ee soovib kaunist pühade jätku ja meeleolukat, kuid vaikset aastavahetust!