Pärast intervjuud teatri- ja seriaalinäitleja Elisabet Reinsaluga jäi mind saatma nii mõnigi mõte. Esiteks see, kuidas ka neid, kes paistavad tõepoolest elu laineharjal seilavat, saadavad kõhklused ja kahtlused.

Rääkimata siis neist, kes sellist elu ei tunne. Mõnikord on kõhklused õigustatud, teinekord aga tasuks neist lahti lasta ja lubada endal olla.

Üks, mis eriti haaras, oli soov õppida aeglasemalt toimima. Kiire elu võib paista tõhus ja otsekui ainuvõimalik – kõik tahab ju tegemist! Molutamine on taunimisväärne. Millal aga mõelda ja kaaluda, mõnd tegevust aeglaste ampsudena nautida, lihtsalt olla? Aeglust tasub avastada.

Kui aeglus kuidagi ei sobi, tasub Elisabeti intervjuust kõrva taha panna, et ka lihtsalt logelemine on õige mõnus kunst, mida aeg-ajalt ikka maitsta võiks. Miks mitte võtta selleks appi raamat? Pugeda teki alla ja lugeda, nii et kaob ajataju ja mõneks hetkeks ununeb isegi pangakaardi PIN-kood, nagu ütleb Elisabet. Heaks ajaveetmiseks leiab tänastelt kultuurikülgedelt möödunud aasta kõditavamate eesti keeles ilmunud krimkade edetabeli, mille on koostanud raamatuguru Jaan Martinson. Muide, ka Elisabet jumaldab kriminulle.