Sel nädalal algasid „Lasnagorski” võtted. Dvigateli tehase kunagise inseneri, praeguse pensionäri Aleksei Grigorjevitš Zahharovi rollis näeme Vene Kultuurikeskuses tegutseva nukuteatri kunstilist juhti ja lavastajat Vladimir Barsegjani. Ta on tuntud raadioajakirjanik, kes on pikka aega töötanud Raadio 4-s. Praegu on ta üks Vene infoagentuuri Sputnik autoreid.

Vladimir, kuidas te hindate selle seriaali eduvõimalusi?

Praegu on seda raske öelda, sest täna on alles esimene võttepäev. Aga mul ei oleks ilmselt õigus, kui ma ütleksin, et me ei soovi sellele edu.

Tahame tõesti, et sari tuleks hea, et inimesed seda vaataksid ja see neile rõõmu valmistaks

Tahame tõesti, et sari tuleks hea, et inimesed seda vaataksid ja see neile rõõmu valmistaks. Sest see on ajalugu, see on Eesti esimene venekeelne seriaal. Tahaksime, et kõik hästi õnnestuks.

Kuidas te oma tegelaskujusse sisse elate?

Väga intensiivselt! (Naerab.) Me filmime väga palju ja peaaegu puhkamata. Võttepäevad on üsna pikad, nii et elame täiega sisse. Lavastaja ei jäta vähematki võimalust mitte sisse elada.

Kas teie Tallinna tuttavate hulgas on olnud inimesi, kes meenutaksid teie tegelaskuju?

Oi, raske öelda, see on pigem kokkuvõttev kuju. Tegemist on ikkagi komöödiaga ja minu tegelaskuju on veidi groteskne, sellepärast ongi ta kokkuvõttev. Lähenen juba samale vanusele, mida mängin, ja tõenäoliselt käitungi kunagi täpselt nii. Nagu ikka, võtab näitleja tegelaskuju jaoks midagi endast, nii et see on naljakas – see vastab ka minule, ainult et ma ei vaata ennast kogu aeg kõrvalt. Aga nüüd panen teleri käima ja näen, milline ma tegelikult olen.

Võtab kõik enda kanda

Eestlasega abiellunud ja Lasnamäel elava peategelase tütart Darja Tamme mängib Marina (Maša) Polikarpova. Ta on Tallinnas sündinud vene-eesti päritolu näitlejanna ja telesaatejuht, kes läks pärast kooli lõppu Pariisi tuttavate juurde ja jäigi sinna. Ta on mänginud mitmes populaarses Prantsuse seriaalis ja mõnes filmis.

Prantsusmaal olete te tegelenud paljude projektidega. Kuidas on töötada Eestis?

Suurepärane! Vaadake, sellise suurepärase 33-kraadise ilmaga tunneme me ennast... Unistasin just saunas leili võtmisest, täna see õnnestuski. (Naerab.)

Mis te arvate, kas sellist seriaali vaadatakse? Milline on selle vaatajaskond?

Aga mis teie arvate?! Esimene venekeelne seriaal, loomulikult vaadatakse.

Aga eestlased?

Eestlased? Arvan, et see on huvitav – venelaste ja eestlaste suhted. Arvan, et eestlased vaatavad samuti.

Mis on teile teie tegelaskujus huvitavat või äratuntavat? Võib-olla meenub mõni juhtum elust?

Meil on alles esimene võttepäev... Ilmselt meenutab Darja Tamm mulle vene naisi – selles mõttes, et meie naine „võtab kõik enda kanda”.

Darja Tamm meenutab mulle vene naisi – selles mõttes, et meie naine „võtab kõik enda kanda”

Selle poolest meenutab ta ka mind ennast. Ja alati on tal kuhugi kiire – selline on minu tegelaskuju. Just nii nägin oma ema ja kõike, mis mind ümbritses.

Aleksei Grigorjevitš Zahharovit mängib Vladimir Barsegjan
Foto: Jaanus Lensment
Võttepäevad on üsna pikad, tegelased elavad oma rolli kiiresti sisse.
Foto: Jaanus Lensment