Raadiomaja teise korruse kitsas koridoris käib tihe sagimine. Tehakse viimaseid ettevalmistusi Eesti esimese venekeelse komöödiasarja filmimiseks. Üksluisest valgest koridorist avanevad uksed kirevavärvilisse „Lasnamäe” korterisse, kus võtted toimuvad. Korteri näilik asukoht pole sugugi juhuslik. Novembris esilinastuva telesarja nimi on „Lasnagorsk” („gorsk” on tuletatud venekeelsest sõnast gora, mis tähendab mäge) ja see jutustab ühe Lasnamäe eestivenelaste perekonna argielust.

Kujunduse osana on ühe raamaturiiuli külge riputatud punane Lenini pildiga lipp kirjaga „Sotsialistliku võistluse võitja”

Sarja peaprodutsedi Jana Pavlenkova sõnul oli kujundajate eesmärk luua võimalikult lasnamäelik korteri interjöör. Kohalikust mööblipoest uuriti, millist köögimööbli komplekti ostetakse Lasnamäel kõige rohkem, ja kasutati just seda. Kujunduse osana on ühe raamaturiiuli külge riputatud punane Lenini pildiga lipp kirjaga „Sotsialistliku võistluse võitja”. „See lipp sümboliseerib ühe tegelase vaateid. Me püüdsime panna kokku erinevate vaatenurkade komplekti, et näidata elu võimalikult tõetruult,” selgitas Pavlenkova. Kommunistliku sümboolikaga sama katuse alla mahub ka kirjutuslaual seisev virn ettevõtlusraamatuid, mida loeb sarjas väikeettevõtjast pereisa Mihkel.

Kommunistliku sümboolikaga sama katuse alla mahub ka kirjutuslaual seisev virn ettevõtlusraamatuid

Võtteplatsil leidub nii mõndagi huvitavat ja vastuolulist. Koridoris tuleb keegi vastu sületäie veriste kummist jalaköntidega, millele on värvilised sokid otsa tõmmatud. Võltsjalgade ümber koguneb hulk filmirahvast, sokid tiritakse ära ja jäsemeid uuritakse lähemalt. Kahjuks jääb keelebarjääri tõttu arusaamatuks, kas ja miks need jalad mõnes stseenis käiku lähevad. Tuleb sari ära oodata.

Peaprodutsent Jana Pavlenkova juhatab vägesid rahuliku oleku ja särava naeratusega, millest ei paista kübetki väsimust

Võttepaigal räägitakse valdavalt vene keelt. Töö käib, ajagraafikust ollakse veidi maas. Sellest hoolimata on õhkkond lõbus. Peaprodutsent Jana Pavlenkova juhatab vägesid rahuliku oleku ja särava naeratusega, millest ei paista kübetki väsimust. „Lasnagorski” tegemise idee on Pavlenkova sõnul küpsenud juba kolm aastat ja saab nüüd viimaks teoks. Sari esilinastub 4. novembril ETV+ kanalil.

Pavlenkova sõnul avab sari akna lasnamäelaste igapäevastesse tegemistesse, nende rõõmudesse ja muredesse

Sarja peategelane Aleksei Grigorjevitš kolis Eestisse möödunud sajandi 70-ndatel, et töötada Dvigateli tehases. Ta sai korteri Lasnamäele, abiellus, sai lapsed ja seejärel lapselapsed. Pärast Nõukogude Liidu lagunemist jäi Aleksei siia, sest tal polnud kuhugi tagasi minna. Kogu tema elu oli Eestis: kodu, pere ja sõbrad. Tema noorem poeg Valeri töötab Soomes ehitajana ja vanem tütar on abielus eestlasega. Tütre mehe nimi on Mihkel, neil on kaks last.

Sari esilinastub 4. novembril ETV+ kanalil

Pavlenkova sõnul ei keskendu sari eesti-vene lõimumisküsimustele ega lahka poliitikat, vaid avab akna lasnamäelaste igapäevastesse tegemistesse, nende rõõmudesse ja muredesse. Seda kõike loomulikult huumoriga vürtsitatult. „Meie, Eesti venelased, oleme väga tihti sattunud igasuguste juttude kõneaineks – tundub, et ainult laisk ei ole viitsinud pajatada neid lugusid. Kuid nüüd me tahame endast ise rääkida, otse ja ausalt, ja näidata oma elu, nagu me seda elame,” ütles Pavlenkova.

„Lasnagorski" peaprodutsent Jana Pavlenkova tahab näidata Eesti venelaste elu otse ja ausalt.
Foto: Jaanus Lensment
Huvitav leid võttepaigal.
Foto: Jaanus Lensment