Kired aasta ema valimise ümber on vaibumas, kuid tuleb tunnistada, et naised, kes on suutnud sobiva mehe leida, ühe mehega mitu last üles kasvatada ja ise veel tööalaselt edu saavutada, muutuvad tulevikus sama haruldaseks kui olümpiavõit.

Miks? Sellepärast et tänapäeva maailmas on argielu äärmiselt kiire ja ebastabiilne, toimetulekuks pole vaja perekonda, karjääri ega isegi kindlat elukohta, häid (loe: enesekindlaid, haritud ja suurte tulevikuootustega) naisi on mitu korda rohkem kui samade mõtetega mehi, meelelahutust jagub igale maitsele aina rohkem ja puudub ühiskonna või kogukonna sotsiaalne kontroll käitumise üle. Niisuguses maailmas on sellist tulemust saavutada väga keeruline.

Isegi kui üks pool on oma omaduste ja tahtmise poolest „vanamoodsaks” pingutuseks ehk terve elu kestvaks abieluks ja lastekasvatamiseks valmis, on väga väike šanss, et ka teine pool on. Seda on kogenud ilmselt enamik üksikemasid, kes on tahtnud peret, aga nende lapse isa mitte. Ent põhjusi, miks aasta ema nõuetele vastavad naised muutuvad ajaga ilmselt veel haruldasemaks, on rohkemgi.