Tallinna volikogus arutas tänavust teist lisaeelarvet neljapäeva õhtul. Opositsioonisaadikute pahameele pälvis järjekordne kopsakas rahasüst Tallinna TVsse, seekord väidetavalt programmi uuendamiseks. Kui tahtsin linnapea Taavi Aasalt konkreetset vastust, et mida selle 84 500 euroga aasta lõpuni jäänud kuu jooksul siis linna telekanalis uut tehakse, ei andnud ta selget vastust. Nii võib karta, et eetrisse tulevad uued saated, kus keskerakondlastest saatejuhid maksumaksja raha eest endale promo teevad.

Veelgi piinlikumaks muudab selle järjekordse rahaeralduse asjaolu, et linnavalitsus hoiab samal raha kokku laste pealt. Linnavõim ei kohtle kõiki Tallinna lapsi võrdselt, kuna keeldub eralasteaedade lastele tasuta toiduks raha eraldamast. Kui tänavu septembrist saavad linnale kuuluvate lasteaedade lapsed piirsumma ulatuses tasuta süüa, siis eralasteaedades tuleb selle eest vanematel jätkuvalt täie rauaga maksta.

Tallinna TVle eraldatava lisaraha võiks suunata selle vea parandamiseks. Ja linna propagandakanali rahastamise täielik lõpetamine võimaldaks tasuda ka uuel aastal eralasteaedade toitlustamiskulud ning vabanevat raha saaks kulutada veel väga paljudeks vajalikeks asjadeks linnas. Asjadeks, mida nõuab linnalt seadus.