Praegune valitsuse koosseis väidab, et meie riigil pole kunagi paremini läinud. Kas ei peaks siis taolisel õitsval ajal tegema investeeringuid, et raskematele aegadele vastu minna? Kahjuks on Vabariigi Valitsuse tegevusprogrammis 2015-2019 kajastatud, et merepäästekutsete tõhusamaks haldamiseks tuleb merevalvekeskuse paiknemine üle viia Tallinna Häirekeskuse Osmussaare tee 2 tööruumidesse. Kas see on mõistlik?

PPA juhtkond on taaskord pandud sundseisu, kus tuleb sisemiste ressursside leidmise vajadusest tulenevalt teha raskeid otsuseid ja kahjuks meie siseturvalisuse arvelt. Hiljuti teatas PPA ametlikult, et seoses ressursside targema kasutamisega ja sisemise eelarve leidmise vajadusega on PPA otsustanud merevalvekeskuse senise neljas kohas paiknemise tuua kokku ühte asukohta.

Ilmselgelt on PPA hetkel alamehitatud, aga kodanikele tuleb sellest hoolimata tagada teenuse kvaliteet. Prognoosi kohaselt on järgnevatel aastatel PPA-st pensionile siirdumas umbes 25% tänastest politseiametnikest, mis on 1000 inimest. Kurb on selle juures tõsiasi, et nende inimeste asemele ei ole uusi tulemas. Nimelt on paljud konkursid uute inimeste leidmiseks mitmel juhul luhtunud.