üldarst Minu probleemiks on kõhukinnisus. See põhjustab sageli väga halva enesetunde, meeleolu languse ja isegi peavalu. Kõhukinnisus on paljudele inimestele probleemiks ja see võib esile kutsuda nii peavalusid kui ka üldist meeleolu langust. Üheks põhjuseks on vale toitumine, kuid ka valed tualetiskäimise harjumused, mis on tekkinud juba noorest east.

Samuti on inimestel väga erinev seedetegevuse aktiivsus. Mõnel käib kõht läbi paar korda päevas, teisel üle päeva.

Õige on püüda seedimist reguleerida toiduga. Seedetegevust aitavad parandada teraviljatoodete, juur- ja puuviljade küllaldane kasutamine toidus. Eriti soovitatavad on peet ning mustad ploomid. Abi võib olla ka hommikul klaasitäie leige vee joomisest tühja kõhuga ning paar korda päevas Figura tee joomisest.

Kõhukinnisuse puhuks on apteegi käsimüügis Guttalax-tilgad. Täiskasvanute annuseks on 10-20 tilka, mida tuleb tilgutada umbes 50 ml vette ja juua hommikul tühja kõhuga.

Väga hea on aga looduslikest ravimtaimedest koosnev lahustuv tee Nattermann’s teede sarjast Depuraflux. Seda tuleb lahustada üks teelusikatäis klaasitäies soojas vees ja juua kas hommikul tühja kõhuga või õhtul enne magamaheitmist. Toime saabub 6-10 tunni möödudes. Neid kõhulahtisteid ei tohi aga kasutada pikaajaliselt.

Apteekides on saadaval ka Senna tabletid, Regulax kuubikud ja Bisacodyl küünlad ning tabletid. Viimaste kasutamine suurtes annustes võib põhjustada spastilisi kõhuvalusid ning isegi südame rütmihäireid.

Kui kõhukinnisusega kaasnevad ägedad kõhuvalud, iiveldus ning väljaheite värvuse muutus, pöörduge arsti poole.