Eelmise aasta algusest meie rahvusmeeskonna tüüri haaranud rootslase usalduskrediiti pikendati 2018. aasta MM-tsükli lõpuni. Alaliidu presidendi Aivar Pohlaku kinnitusel andis juhatusele selleks veendumuse enneolematult põhjalik arutelu, mis tõi esile Pehrs­soni pühendumuse, professionaalsuse ja nüüdisaegsuse.

„Oleme alati läinud süvitsi, ka siis, kui kõik on pealtnäha selge. Aga kuna seekord oli avalik ootus pigem erinev, siis läksime eriti süvitsi. Näiteks eraldi töögrupi moodustamine on esmakordne,” tõi Pohlak esile ja rõhutas eriti koondise kapteni Ragnar Klavani äärmiselt kiitvat hinnangut.

Pohlak: tänapäevases maailmas ongi tulemus ju kogu mõõdupuu.

EM-valikgrupis hoiab Eesti neljandat kohta, kuue mänguga on koos seitse punkti ja edasipääsulootus „tänu” viigile San Marinoga väike. Tulemuse kohta lausus Pohlak: „Tänapäevases maailmas ongi tulemus ju kogu mõõdupuu. Aga me peame oluliseks ka arvestada, et Magnus ei saanud meeskonda kõige lihtsamal hetkel ning on ümberehitamise algusjärgus teinud parema võiduprotsendi kui ükski eelkäija, kes olnud ametis kauem kui aasta.”

Pehrssoni abilistena jätkavad Janno Kivisild, Jesper Norberg ja Mart Poom, peale nende kaasatakse füüsilise ettevalmistuse treener. Pohlak ei nõustunud, et taustajõududes puudub tugev motivaator, sestap sellise profiiliga treenerit ei otsitud. Andres Vaher